درباره شرکت سیمان قشم

_

کارخانه سیمان قشم در جزیره زیبا و پهناور قشم و در کیلومتر 7 جاده درگهان به رمکان واقع شده است. این کارخانه در دو فاز به بهره برداری رسید . در مرحله اول بخش آسیاب سیمان با ظرفیت تولید 500تن سیمان در روز ، سال 1379 مورد بهره برداری قرار گرفت و بدنبال آن عملیات اجرایی فاز دوم این کارخانه در اوایل سال 1381 آغاز گردید . احداث خط کامل این کارخانه 900 تنی، در ماههای پایانی سال 1384 به پایان رسید و بطور رسمی در اسفند ماه همان سال مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت . با گذشت 5 سال از زمان آغاز بهره برداری با اجرای پروژه افزایش ظرفیت در سال 89 ، هم اکنون کارخانه سیمان قشم با ظرفیتی نزدیک به 1200 تن در روز در حال بهره برداری می باشد.

120تن بارگیری در ساعت
1200تن تولید در روز
22سال تجربه
resid4

معادن

_

با توجه به موقعیت استقرار کارخانه سیمان قشم و قرار گرفتن معادن غنی و رو باز آهک و مارل که از جمله مواد اولیه تولید سیمان محسوب می شود مجوز برداشت سالانه ششصد هزار تن مواد معدنی به این شرکت داده شد . براساس نقشه های زمین شناسی کوچک مقیاس موجود کشوری ، تقریبا کلیه رخنمونهای سنگی سطح جزیره قشم به سازند آغاجاری نسبت داده شده است ، این سازند با ضخامتی حدود 3000 متر از تناوب واحدهای لیتولوژی ماسه سنگی ، ماسه سنگی آهکی سیلت ، مارل تشکیل شده است ، محدوده معدن در واقع بر روی یک پلاتفرم با پی آهک فسیل دار قرار گرفته است . وجود معادن غنی ، ثبات و پایداری مواد اولیه در نتیجه امکان تولید محصولی با کیفیت عالی ، کارخانه سیمان قشم را به تولید کننده ای مهم در بازار داخلی و خارجی سیمان، تبدیل کرده است.

ظرفیت های اسمی واحدهای مختلف تولید :

  • سنگ شکن 240 تن در ساعت
  • انبار خاک 14,000 تن
  • آسیاب مواد خام 90 تن در ساعت
  • سیلوی مواد خام 4,500 تن
  • کوره 1,200 تن در روز
  • سیلوی کلینکر 20,000 تن
  • آسیابهای سیمان 60 تن در ساعت
  • سیلوهای سیمان 11,000 تن
  • بارگیرخانه 120 تن در ساعت (2400 کیسه در ساعت)
Capture

دستاوردهای ارزشمند و کلیدی شرکت سیمان قشم

جذب نیروهای جوان و استفاده از استعداد ها و خلاقیت ها و تجارب ارزشمند آنان در پیشبرد اهداف شرکت از جمله افتخارات سهامداران و مدیران این شرکت بوده که باعث گردید جایگاه برتری در این صنعت داشته باشد. شرکت سیمان قشم بعنوان بزرگترین کارخانه تولیدی در جزیره قشم مفتخر است در راستای اهداف بلند مدت خود ، انواع سیمان را مطابق با استانداردهای معتبر ملی و بین المللی در این جزیره تولید و ضمن برطرف نمودن نیاز منطقه به این محصول استراتژیک مبادرت به عرضه و صادرات سیمان و کلینکر به دیگر کشورها نماید . این شرکت طی سالهای گذشته با درک صحیح از فعالیت تولیدی خود و با رعایت استانداردهای لازم جهانی در تولید محصولات رضایت مندی مشتریان خود را در خارج از ایران کسب و توانسته است بالغ بر 70 % تولیدات خود را به عنوان محصول صادراتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، جنوب شرق آسیا ، آفریقا و … صادر نماید و همچنین با استقرار سیستمهای یکپارچه مدیریتی با ارتقاء سطح علمی و فنی کارکنان خود در جهت افزایش بهره وری منابع انسانی و ماشین آلات تولیدی اقدام و با حضور شایسته در بازارهای داخلی و خارجی توانسته است توانمندیهای فرزندان ایران اسلامی را به خوبی به رخ جهانیان بکشاند .

 

سرمایه و صاحبان سهام

  • شرکت سپهر انرژي جهان (سهامي خاص)

مدیران ارشد

شرکت سیمان قشم

_

عباسعلی قاسمی رئیس هیئت مدیره

WhatsApp Image 2020 12 22 at 16.45.31 1

ابراهیم عبدی نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل

عقیلی

محمد عقیلی عضو هیئت مدیره

احمدی

نریمان احمدی مدیر کارخانه

حکیم چاوشی مدیر فروش

حسن رمدانی

حسن رمدانی
مدیر فنی و مهندسی

دین پرست

خدایار دین پرست
مدیر بازرگانی


مدیر تولید

سرودی

عثمان سرودی
مدیر برق

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه

عنافچه

یاسر عنافچه
مدیر مکانیک

محمدرضاپورمحمد مدیر اداری و پشتیبانی

محمدرضا پورمحمد
سرپرست اداری و پشتیبانی