logo

شرکت سیمان قشم

کارخانه سیمان قشم در جزیره زیبا و پهناور قشم و در کیلومتر 7 جاده درگهان به رمکان واقع شده است . این کارخانه در دو فاز به بهره برداری رسید . در مرحله اول بخش آسیاب سیمان با ظرفیت تولید 350 تن سیمان در روز در سال 1379 مورد بهره برداری قرار گرفت و بدنبال آن عملیات اجرایی فاز دوم این کارخانه در اوایل سال 1381 آغاز گردید. احداث خط کامل این کارخانه 900 تنی در ماههای پایانی سال 1384 به پایان رسید و بطور رسمی در اسفند ماه همان سال مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت.با گذشت8سال از زمان آغاز بهره برداری با اجرای پروژه افزایش ظرفیت در سال89، هم اکنون کارخانه سیمان قشم با ظرفیت 1200 تن در روز در حال بهره برداری می باشد. .
hello@youremail.com
+26218156
 

سیمان تیپ 2

سیمان تیپ 2

این نوع سیمان به لحاظ مواد اولیه دارای ترکیب مشابهی با سیمان پرتلند نوع یک می باشد اما بدلیل اینکه میزان فاز C3A آن کمتر از 8 % است ، مقاومت متوسطي در برابر حمله سولفاتها دارد و نوع مرغوب تری نسبت به تیپ یک بوده و به سیمان پرتلند اصلاح شده معروف است .از ویژگی های آن می توان به حرارت زایی ( گرمای هیدراتاسیون ) متوسط و خاصیت نسبی ضد سولفات و گیرش نسبتاً کند و مناسب جهت بتن ریزی در هوای گرم اشاره کرد .
مشخصات فیزیکی و شیمیایی سیمان تولیدی تیپ 2 این شرکت بر اساس استاندارد ملی ایران بدین شرح می باشد:

برخی از خواص و ویژگی های بتن ساخته شده با سیمان پرتلند نوع دو این شرکت به شرح ذیل می باشد :
⦁ مقاومت مناسب در برابر خوردگي هاي توأم كلر و سولفات و كاهش خوردگي هاي آرماتور در بتن
⦁ ايجاد ترك كمتر در بتن بعلت گرماي هيدراتاسيون پائين
⦁ مقاومت در برابر واكنش هاي مخرب آلكالي
⦁ افزايش دوام بتن بدليل افزايش تدريجي و مستمر مقاومت ها

کاربرد آن در مصارف عمومی و محیط هایی که نسبتاً شوره زار بوده و حمله سولفات در حد متوسط باشد ، برای تولید لوله های بتنی آب ، کانال ها و فاضلاب ها ، پیاده رو ها و فونداسیون ها بیشتر توصیه می گردد .
توجه : مصرف این گونه سیمان برای سازه هایی که مورد حمله شدید سولفات ها قرار دارند مانند سازه های دریایی مجاز نیست .